Jakie meble wybrać do ogrodu?

Ogród

02-07-2021

Wybór mebli ogrodowych powinien być poprzedzony refleksją na temat kilku kluczowych aspektów. Ich świadomość pozwoli na właściwą decyzję oraz znacznie szybszą realizację. O czym zatem trzeba pamiętać kupując meble do ogrodu?

Kluczowe aspekty

Dobierając meble do ogrodu należy pamiętać, by ich styl dopasowany był do miejsca, w którym mają się znajdować. By były spójne z całą aranżacją ogrodu. Kolejna kwestia dotyczy tego, że powinny być wykonane z materiałów odpornych na czynniki zewnętrze, a dodatkowo być wytrzymałe i zapewniać komfort ich użytkownikom. Do ogrodu najlepiej sprawdzają się meble aluminiowe, drewniane czy z technorattanu. Osoby, posiadające zadaszony taras mogą postawić na meble wiklinowe, rattanowe czy stalowe.

Miejsce na meble

Przed zakupem mebli ogrodowych należy wyznaczyć ich miejsce. Powinny stać na odpowiednio obszernych i płaskim podłoży. Nie ma przeciwskazań ku temu, by stały w towarzystwie basenu, gdyż woda im nie straszna. Meble najczęściej kładzione są na zadaszonej werandzie, przy zbiorniku wodny, pod drzewem czy w samym środku ogrodu. Warto wiedzieć, czy meble będą znajdować się na trawie, drewnianej podłodze czy betonie.

Jakie meble wybrać do ogrodu?

Miejsce do przechowywania

Kolejna ważna kwestia związana jest z miejscem do przechowywania mebli po sezonie. Mimo, iż wielu producentów gwarantuje, że meble nie zostaną zniszczone, jeśli pozostawi się je na powietrzu, jednak posłużą na znacznie dłużej i ich prezencja będzie dłużej żywotna jeśli zostaną zabezpieczone na zimę. Osoby, które tego miejsca mają niewiele powinny postawić na meble z funkcją składnia, dzięki czemu zabiorą znacznie mniej przestrzeni do przechowywania.

Cel mebli

Decydując się na konkretny model mebli trzeba mieć świadomość tego do jakich celów mają nam służyć. Najczęściej meble kupowane są do tego, by można było wypocząć, poopalać się czy spędzić czas z rodziną na świeżym powietrzu. Niektóre meble są dedykowane głównie do spożywania posiłków, jeszcze inne do spotkań przy kawie, a zdarzają się także zestawy odpowiednie do grillowania i imprez w ogrodzie.

 

Podobne artykuły