Czy warto decydować się na catering sushi na imprezę?

Czas wolny

23-08-2021

Sushi to potrawa, która bardzo dobrze przyjęła się w naszym kraju. Najczęściej utożsamia się ją z luksusem, pewną egzotyką, ale i czymś niecodziennym. Obecnie sushi dostępne jest nie tylko w ekskluzywnych restauracjach w stolicy czy większych miastach, można je zamówić w zasadzie wszędzie tak jak pizzę z dostawą do domu bądź korzystając z opcji catering sushi. Danie to coraz częściej towarzyszy nam przy wielu okazjach, zarówno tych codziennych, jak i bardziej odświętnych. Doskonale sprawdza się na firmowych imprezach, uroczystościach rodzinnych czy spotkaniach ze znajomymi. Dlaczego zatem warto sięgać po sushi?

Sushi – dlaczego warto je jeść?

Sushi traktowane jest jako jedno z najbardziej zdrowych i odżywczych dań należących do kuchni japońskiej. Systematyczne spożywanie tej potrawy zapewnia młody wygląd, energię oraz długie lata życie. W zasadzie z tego znani są Japończycy. Na sushi składają się jedynie naturalne, świeże i starannie dobrane składniki, w których królują surowe ryby, owoce morza, zdrowe warzywa, ryż oraz dodatki takie jak sos sojowy, surowy imbir, chrzan wasabi oraz wodorosty nori. Zastosowanie surowych dodatków zapewnia zachowanie w nich wszystkich witamin, minerałów i mikroelementów, które mogą zostać korzystnie wykorzystane przez organizm. Dzięki wysokiej zawartości białka i zdrowych węglowodanów człowiek ma dużo energii zarówno na aktywności fizyczne, jak i te umysłowe. W sushi zawarty jest także błonnik, który pozytywnie oddziałuje na procesy trawienne, dzięki czemu staje się potrawą lekkostrawną, po którą ze spokojem można sięgać często. Charakteryzuje ją również niska kaloryczność, co zachęca wiele osób dbających o swą sylwetkę do jedzenia sushi.

Czy warto decydować się na catering sushi na imprezę?

Catering sushi – kiedy zamawiać?

Jak już wspomniano sushi można jeść w czasie wizyty do restauracji czy sushi baru. Ponadto zamawia się je także bezpośrednio pod wskazany adres. Inną coraz popularniejszą formą, po którą często sięgają mieszkańcy Warszawy jest catering sushi. To doskonała potrawa nadająca się na lunch w pracy czy potrawę spożywaną na wyjątkowo podniosłe okazje. Catering tego typu można zamówić na urodziny, rodzinną uroczystość typu wesele, chrzciny, rocznica, imprezę firmową czy spotkanie w gronie przyjaciół.

Dużym walorem cateringu jest to, że można skomponować dowolne dania i wybrać sushi w takiej ilości, jaka jest dostosowana do liczby zaproszonych gości, gdzie na liczniejsze imprezy będzie tych potraw więcej, a na kameralne spotkania znacznie mniej. Zazwyczaj przy takiej usłudze ma się zagwarantowany dowóz gratis wybranych zestawów cateringowych oraz możliwość dokonania zamówienia drogą internetową czy telefoniczną, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. catering sushi to niezwykle korzystna opcja dla osób zainteresowanych zdrową żywnością, ale w bardziej niecodziennym wydaniu. Należy pamiętać, by grupa, dla której zamawia się ten catering była otwarta na nowe smaki i chętnie sięgała po tego rodzaju przekąski na imprezach. Catering ten nie jest zalecany dla miłośników tradycyjnej polskiej kuchni.

 

Podobne artykuły