Zespół taneczny - kto może założyć formację?

Czas wolny

11-07-2022

Taniec potrafi odprężyć i pomóc w redukcji nadmiaru stresu, dlatego wiele osób decyduje się na tę formę aktywności fizycznej. Przyjmuje się, że naukę tańca powinno rozpocząć się możliwie najwcześniej, aby lepiej przyswajać nowe figury, nawet bardziej skomplikowane kroki. Z czasem możliwe staje się założenie własnej szkoły tańca lub zespołu tanecznego, co jest zwieńczeniem całej przebytej drogi.

Zespół taneczny - kto może założyć formację?

Założenie zespołu tanecznego

Każdy zespół taneczny powinien mieć swoją nazwę, dzięki której zdobędzie popularność i będzie rozpoznawalny. Na początku warto przygotować i nagrać kilka występów, aby pełniły one funkcję portfolio. Należy mieć na uwadze, że obecnie funkcjonuje wiele zespołów, które dostają już zaproszenia na festyny, czy inne występy publiczne. Konieczne jest przejście własnej drogi, zainteresować swoimi zdolnościami możliwie najszersze grono. Aby stało się to możliwe niezbędne są regularne próby, zdobywanie nowych umiejętności, ćwiczenie dotychczasowych, organizowanie darmowych pokazów. Zakładając zespół taneczny najlepiej dobrać sobie ludzi z różnymi umiejętnościami, którzy już wcześniej mieli do czynienia z tańcem. Podczas występów oprócz znajomości poszczególnych kroków wymagana jest synchronizacja, to właśnie ten element musi być doskonale wyćwiczony. Warto ponadto pomyśleć o ciekawych kostiumach, strojach tanecznych, które również przykuwają uwagę widzów. Zespół taneczny powinien mieć oczywiście nazwę, pod którą będzie szeroko znana, ale wymagane jest przeprowadzenie rozpoznania. Nazwa nie powinna być łudząco podobna do istniejącej już formacji tanecznej, gdyż można być wówczas posądzonym o plagiat. Na sukces swojego zespołu tanecznego trzeba po prostu zapracować samodzielnie, bez stosowania półśrodków i dróg na skróty.

Kto może założyć zespół taneczny?

Tak naprawdę założycielem zespołu tanecznego może zostać każdy, kto ma umiejętności i potrafi zjednać sobie grupę uzdolnionych ludzi. Niezbędny jest choreograf, który posiada właściwe kwalifikacje i może przekazywać swoją wiedzę dalej. Oczywiste jest to, że każdy człowiek potrzebuje innego czasu na przyswojenie nowych kroków, dlatego na pewno nie można wywierać na nikim presji. Założyciel powinien choćby w umiarkowanym stopniu interesować się tańcem i członkami swojego zespołu, aby czuli się w nim swobodnie. Wraz z upływem czasu i zdobywaniem kolejnych zleceń na występy taneczne może być potrzebny menadżer, który jest odpowiedzialny za kontakt ze zleceniodawcami, mediami itp. To osoba, która negocjuje również stawki za występy, analizuje umowy pod względem prawnym – generalnie spoczywa na nim duża odpowiedzialność. Dlatego jego wybór nie powinien być przypadkowy, lepiej skorzystać z usług osób polecanych przez innych założycieli zespołów tanecznych. Każdy członek powinien czerpać satysfakcję z przynależności do grupy, dlatego od menedżera wymaga się poza tym umiejętności rozwiązywania ewentualnych konfliktów, łagodzenia sporów, czy eliminacji niepożądanego zachowania. Należy pamiętać, że praca całej grupy jest doceniania, nie tylko pojedynczych jednostek.

Podobne artykuły