Jakie rośliny warto mieć w swoim ogrodzie?

Ogród

24-09-2020

W ogrodzie możemy uprawiać różnego rodzaju rośliny. Warto w szczególności zdecydować się na wybór takich roślin, które zachwycą nas swoim kolorem, kształtem i architektoniczną formą. Oto kilka propozycji roślin, które pięknie i obficie kwitną i z pewnością będą stanowiły ciekawą dekorację naszego ogrodu.

Hortensje

W polskich ogrodach najlepiej zdecydować się na hortensje bukietowe i krzewiaste, ponieważ to właśnie te odmiany hortensji są najłatwiejsze w uprawie. Wystarczy zapewnić im lekko zacienione miejsce, osłonięte od wiatru. Ponadto, co ważne możemy zostawić je na zimę bez okrycia. Warto również dodać, że niezwykle efektownie prezentują się także hortensje ogrodowe, ale niestety ta odmiana jest o wiele bardziej wymagająca w uprawie.

Jakie rośliny warto mieć w swoim ogrodzie?

Jabłonie ozdobne

Jabłonie ozdobne zachwycą nas swoim wyglądem zarówno w okresie kwitnienia jak i w czasie owocowania. Jabłonie ozdobne oprócz pięknego wyglądu warto mieć w swoim ogrodzie również ze względu na smaczne owoce, z których możemy zrobić pyszne konfitury. Niewielkie jabłuszka dojrzewają późnym latem i co ciekawe mogą mieć kolor żółty, czerwony lub pomarańczowy. Ładny pokrój drzewa i jego malownicza korona sprawią, że roślina ta z pewnością stanie się reprezentacyjnym elementem naszego ogrodu.

Kalina koralowa

Jeżeli natomiast do swojego ogrodu poszukujemy krzewu, który zachwyci nas niezwykle dekoracyjnym kwiatostanem warto zdecydować się na kalinę koralową. Karina koralowa jest dość rozłożysta, przy czym posiada luźną koronę. W maju na krzewie tym pojawiają się efektywne białe kule, które składają się z kwiatów płonnych. Krzew ten ma także wyjątkowo ładne liście, które w okresie jesiennym zmieniają barwę na purpurową.

Pelargonia rabatowa

Pelargonia rabatowa nie bez powodu coraz częściej pojawia się w polskich ogrodach. Oprócz swojego pięknego wyglądu roślina ta wyróżnia się na tle innych tym, że jest mało wymagająca i bardzo wytrzymała. Kwitnie od wiosny do późnej jesieni. Możemy zdecydować się na pelargonie: różowe, czerwone, kremowe, białe a nawet dwubarwne.

Podobne artykuły