Dlaczego warto kupić wosk sojowy?

Czas wolny

27-02-2021

Woski zapachowe są bezpieczne i łatwe w użyciu. Nie mają knotów, dzięki czemu spalają się równo i czysto. Pozwalają tworzyć własne, niepowtarzalne mieszanki aromatyczne, co docenią osoby marzące o wyjątkowym zapachu. Istnieje możliwość ponownego topienia, dlatego nie nadszarpią Twojego portfela. Sprawdzą się doskonale w aromatoterapii. Wspaniale poprawiają nastrój, ułatwiając odpoczynek po ciężkim dniu.

Aromatoterapia

Proponowane woski są bardzo aromatyczne, ponieważ wolniej absorbują ciepło i uwalniają zapach bez spalania olejków. Możesz je postawić zarówno w domu, jak i w biurze. Zazwyczaj wykorzystuje się w nich wosk na bazie soi. Stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznej parafiny, która pochodzi z ropy naftowej. Toczy się wiele dyskusji na temat zdrowia i bezpieczeństwa parafinowego wosku. Może zawierać benzen, który zwiększa ryzyko raka. Zanim kupisz wosk zapachowy, sprawdź, z czego się składa. Unikaj produktów bazujących na parafinie.

Przyjazny dla środowiska

Topniki i podgrzewacze wosku zazwyczaj można stosować w biurach, mieszkaniach, akademikach i innych miejscach, w których obowiązuje zakaz palenia świec ze względu na ryzyko pożaru. Nie musisz stosować zapalniczek ani zapałek, a same woski najczęściej zapakowane są w eleganckie pudełko. Występują w kostkach, kwadratach i innych praktycznych kształtach, dzięki czemu można je łatwo przetransportować.

Woski sojowe dłużej się palą, ponieważ mają niższą temperaturę topnienia. Wykazano, że pali się 50% dłużej niż klasyczne świece parafinowe. Co ważne, wytwarzane są z oleju roślinnego. Dzięki temu spalają się czysto, uwalniając minimalną ilość wody. Proponowane woski nie wydzielają szkodliwych substancji podczas spalania.

 Dlaczego warto kupić wosk sojowy? 

Jak powstaje wosk sojowy?

Po zebraniu soja jest czyszczona, łamana, łuskana i zwijana w płatki. Wosk sojowy nie zawiera sztucznych substancji, dlatego nie zagraża naszemu zdrowiu ani środowisku.

Odkryto go stosunkowo niedawno, bo na początku lat 90. To bardziej opłacalna alternatywa dla tradycyjnego wosku pszczelego. Wiele osób ceni go za to, że jest w 100% odnawialny, przyjazny dla środowiska i naturalny.

Podobne artykuły