W jakim stylu urządzić swój dom?

Dom

23-10-2020

Remont domu, mieszkania czy wchodzenie w nowe wnętrze sprawia, że musimy się zdecydować w jakim nurcie chcemy je urządzić. Trzeba wziąć pod uwagę własne preferencje, czyli to w jakich przestrzeniach nam się najlepiej przebywa. Dom to miejsce, w którym możemy odpocząć i schronić się od wszystkiego, co poza nim. Jego aranżacja powinna być zgodna z własnymi upodobaniami. Wyróżnia się kilka najczęściej wybieranych styli wnętrzarskich. Oto ich przykłady.

Wnętrze w stylu skandynawskim

Jednym z najczęściej wybieranych styli w ostatnim czasie jest styl skandynawski. Cechuje się jasnymi barwami, multifunkcjonalnością, minimalizmem i nawiązaniem do natury. W nim występują subtelne, drewniane meble pozbawione jakichkolwiek ozdobników, wykonane w prostych, geometrycznych kształtach. To, co wyróżnia ten styl to zastosowanie rzeczy pochodzących z recyklingu, np. poprzez wykorzystanie starych mebli w odnowionym wydaniu. Tutaj podstawowe barwy takie jak biele, szarości i czernie zestawia się z żółcią, błękitem czy zielenią. W domach urządzonych w stylu skandynawskim nie występuje zasłanianie okien, gdyż naturalne światło jest w tym nurcie na wagę złota.

W jakim stylu urządzić swój dom?

Nowojorski szyk

Styl ten charakteryzują materiały wysokiej jakości, klasyczne kształty i precyzja w każdym nawet najmniejszym szczególe. Meble cechuje prosty, ale opływowy kształt. Obucia natomiast są wykonane z wybitnych tkanin takich jak welur lub aksamit. Tutaj często spotyka się fotele z pikowaniem czy błyszczącymi nićmi. Gałki w meblach najczęściej są kryształowe. W salonach najczęściej pojawiają się ciężkie zasłony, puszysty dywan i wzorzyste poduszki.

Styl industrialny

To styl, który wyróżniają kolory takiej jak biel, szarości czy czernie. Wnętrza te cechuje surowość i nieco przemysłowość. Często wykorzystywanym materiałem w tym nurcie jest cegła w oryginalnym bądź białym kolorze. Tutaj też stawia się na wyraziste dodatki w mocniejszych barwach. Jeszcze bardziej widoczny jest nacisk na recykling w porównaniu do stylu skandynawskiego.

 

Podobne artykuły