Co to jest bidet i do czego służy?

Dom

05-06-2022

Powszechnie uznano znaczenie higieny dla zdrowia, a tym samym popularność urządzeń kąpielowych znacząco wzrosła. W ostatnich lata rynek bidetów rozrósł się, ponieważ stają się coraz bardziej popularne.

Co to jest bidet?

Bidety są prostymi urządzeniami sanitarnymi podobnymi do tolaety. Są one używane zazwyczaj do szybkiego przeprania małych rzeczy lub w przyjemny sposób do szybkiego podmycia się. Są zazwyczaj produkowane z doskonałej ceramiki sanitarnej, takiej jak inne wyposażenie, które znajdują się w wielu łazienkach. Na rynku dostępny jest dzisiaj kilka rodzajów bidetów: bidet stojący, bidet wiszący, bidet klasyczny, bidet z prysznicem oraz bidet w formie toalety myjącej.

Jak korzystać z bidetu?

Bidet jest przydatny w każdym przypadku, gdy osoba potrzebuje odświeżenia, a wzięcie normalnej kąpieli czy prysznica nie jest możliwe w ciągu dnia. Inną alternatywą jest zakup bidetów, które mogą być przydatne dla osób, które nie mają dużej możliwości ruchu, jak na przykład kobiety w podeszłym wieku i w ciąży. Kolejną grupą, która z pewnością powinna być zachwycona instalowaniem bidetów w ich łazience, są osoby cierpiące na nawracające zakażenia w intymnych miejscach.

Korzystać z bidetu jest prosto, wystarczy usiąść na nim przodem lub tyłem i dopasować temperaturę wody. Strumień wody, w zależności od modelu, będzie prosty lub będzie można nim kierować. Dzięki temu można wygodnie umyć okolice intymne bez brania prysznica czy kąpieli.

 Co to jest bidet i do czego służy?

Bidet nowoczesny nie musi być biały

Biały bidet ma największą popularność, ale można również kupić go w innych kolorach, ponieważ produkowane są z różnych odmian ceramiki sanitarnej. Materiały ceramiczne w kolorze białym są zwykle dostępne od ręki. Zamawianie elementu i czekanie na import wybranych modeli musi trochę potrwać. Tak jak wszystkie meble łazienki bidety mogą być różne. Warto dopasować kolor do wyposażenia i poczekać nawet dłużej na taki, który wpisze się w wystrój wnętrza.

Instalacja bidetów w łazienkach powinna być w teorii łatwa. Niezależnie od tego, czy chcesz go wygodnie wykorzystać, należy uważać, aby utrzymać odpowiednią odległość od łazienki lub innej toalety. Odległość między miską WC a miską musi wynosić około 30 mm. Odległość ta może być wskazana przez położenie wanny lub prysznica w pobliżu innych urządzeń sanitarnych.

 

Podobne artykuły