Co modne w wystroju wnętrz w 2021 roku?

Dom

03-02-2021

Wraz z nowym rokiem pojawiają się nowe stylizacyjne trendy we wnętrzach. Coraz bardziej zaczynają dominować nowe tendencje, które nie występowały w ostatnim roku. Co zatem będzie modne w 2021? Co wziąć pod uwagę urządzając własne mieszkanie czy też dom?

Modna kolorystyka

Co roku pojawiają się kolory, które są szczególnie na topie. 2021 rok to zwrot ku naturalnym odcieniom, ciepłym barwom i stonowanym zestawieniom. Bardzo modnym kolorem według New Decor Trends będzie barwa szałwii, co podkreśla nawiązanie do natury. Odcień ten dobrze wpisze się w aranżację sypialni czy też salonu. Wynika to z tego, że kolor ten jest delikatny, co wpłynie na zbudowanie spokojniejszej atmosfery, sprzyjającej relaksowi. Modne będą także wszystkie ciepłe odcienie beżu, stanowią one neutralną bazę i świetnie łączą się z innymi kolorami. Topowy będzie również brąz i kolory ziemi. Paleta ta inspirowana jest naturą. Ich wykorzystanie będzie najbardziej zasadne w takich pomieszczeniach jak salon czy sypialnia. Naturalne kolory poprawiają nasz nastrój oraz wywołują pozytywne skojarzenia. Miłośnicy ciepłego różu będą wielce ukontentowani, gdyż kolor ten znalazł się w gronie najmodniejszych kolorów tego roku. Bardzo dobrze komponuje się z szarością, bielą, czernią, zielenią oraz złotem. Najlepiej gdy znajduje się na jednej ze ścian oraz w roli dodatków do aranżu np. salonu.

Co modne w wystroju wnętrz w 2021 roku?

Najmodniejszy materiał wykończeniowy

W 2021 roku najpopularniejszym materiałem wykończeniowym będzie jasne drewno w naturalnym wydaniu. Jest ono najczęściej spotykane we wnętrzach urządzonych w stylu boho, rustykalnym czy też skandynawskim. Drewno to daje naturalny i przytulny efekt wykończeniowy. Wykorzystywany być może w formie desek podłogowych, paneli ściennych oraz stosowany do wyrobu mebli.

Najpopularniejszy styl

Zgodnie ze wskazaniami Trend Book najmodniejszym stylem w 2021 roku będzie nurt rustykalny. Odwołuje się on do wystroju angielskich dworków wiejskich. Do najbardziej charakterystycznych elementów zaliczane jest drewno w surowym wydaniu, cegła lub kamień jako okładziny ścienne.

 

Podobne artykuły