Weekend w górach - jak wybrać urokliwe miejsce na krótki wyjazd?

Czas wolny

20-09-2021

Nie bez powodu coraz więcej osób decyduje się na organizowanie co jakiś czas weekendowych wyjazdów. Mimo że wypoczynek w domu pozwala nam na relaks i rozwijanie własnych pasji, zmiana otoczenia dla wielu ludzi okazuje się idealnym sposobem na szybką poprawę samopoczucia oraz na zyskanie energii do stawiania czoła kolejnym wyzwaniom. Jednym z najchętniej obejrzanych kierunków na weekend stają się przede wszystkim góry. Trudno się temu dziwić - w górach możemy odpocząć podczas spacerów w otoczeniu pięknej przyrody lub zdecydować się na wyprawę w wyższe rejony i podziwiać świat ze zdobytych szczytów. Niestety z tego też powodu górskie miejscowości są bardzo często zatłoczone. Warto dowiedzieć się, jak wybrać mniej znane, ale równie urokliwe miejsca, w których łatwo wypoczniemy i nie wydamy jednocześnie zbyt wielu pieniędzy.

Weekend w górach - jak wybrać urokliwe miejsce na krótki wyjazd?

Praktyczne sposoby na poszukiwanie urokliwych i spokojnych miejsc w górach 

Planując weekendowy wyjazd w góry, warto rozpocząć poszukiwania idealnego miejsca przynajmniej dwa tygodnie przed ustaloną datą. Wówczas zyskamy więcej ciekawych propozycji noclegu i zyskamy czas, by kupić wszystkie niezbędne akcesoria. Godnym uwagi sposobem na znalezienie wyjątkowych lokalizacji okazuje się między innymi szukanie ich na mapie. Warto skorzystać z mapy online lub tradycyjnej i w okolicach pasm górskich oraz wielu zielonych obszarów poszukać miejscowości, które są mniej znane lub o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy. Następnie dobrym pomysłem będzie wyszukanie godnych uwagi tras spacerowych lub szlaków górskich w wybranych rejonach. Wówczas dowiemy się, jakie szczyty możemy zdobyć i ile mniej więcej czasu będziemy musieli poświęcić, aby do nich dotrzeć.

Po zapoznaniu się z okolicznymi szlakami warto również zwrócić uwagę na noclegi. W przypadku mniej znanych miejscowości najczęściej spotkamy się z gospodarstwami agroturystycznym, które zapewniają nie tylko komfortowy wypoczynek, ale również możliwość przebywania w bliższym kontakcie z naturą. W tego typu miejscach bardzo często mieszkają również zwierzęta, a w okolicy znajdują się piękne zakątki lub łatwy dostęp do szlaków, co pozwala w jak najlepszy sposób wykorzystać cały czas przeznaczony na wyjazd.

Podobne artykuły