Atrakcje na imprezę firmową – na co postawić?

Czas wolny

27-09-2021

Imprezy firmowe, które są pozbawione jakichkolwiek atrakcji stają się zwykle bardzo nużącymi spotkaniami, co wcale nie zachęca pracowników do uczestnictwa w nich, traktując je jako obowiązek narzucony im odgórnie. Takie imprezy negatywnie wpływają na efektywność pracowników oraz atmosferę w pracy. Warto zatem zdobyć wiedzę na temat tego, jak właściwe zorganizować imprezę firmową, by był to czas przyjemny zarówno dla przełożonych, jak i podwładnych. Zatem jakie atrakcje na imprezę firmową będą strzałem w dziesiątkę? Oto kilka sprawdzonych propozycji atrakcji, które nie tylko zaktywizują pracowników, ale i wpłyną na pozytywne relacje między nimi.

Pomysł na uwiecznienie fajnych momentów – fotobudka

To bardzo lubiana atrakcja przez uczestników imprez firmowych. Ponadto to niezwykle popularne atrakcje na imprezę firmową, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem już od dobrych kilku lat. Interesujące gadżety, które można wykorzystać przy robieniu zdjęć wraz z zabawnym layoutem są w stanie przenieść uczestników w niezwykle ciekawą scenerię. Fotobudka dostarcza wiele powodów do śmiechu i gwarantuje dobrą zabawę w gronie swoich współpracowników. To świetny element do budowania relacji między współzatrudnionymi.

Atrakcje na imprezę firmową – na co postawić?

Aktywizacja pracowników – atrakcje sportowe

To atrakcja, z którą warto być nieco ostrożnym, ponieważ nie wszyscy pracownicy odnajdą się na wyjeździe survivalowym czy też poligonie wojskowym. Na szczęście jest dużo innych form, które mogą dostarczyć uczestnikom imprezy zdrowej i sportowej rywalizacji. Świetną atrakcją na imprezę firmową jest minigolf, ponieważ to gra, która nie wymaga zbyt dużego wysiłku oraz specjalnych umiejętności. Dzięki prostym zasadom każdy będzie mógł spróbować swych sił.

Doskonałe uświetnienie imprezy – pokazy artystyczne

To propozycja dla firm, organizujących bardziej oficjalne imprezy firmowe. Pokaz taneczny w towarzystwie efektownego pokazu świetlnego uświetni niejeden firmowy bankiet czy jubileusz działalności danego przedsiębiorstwa. Dużą atrakcją na tego typu imprezach jest również pokaz barmański. Żonglerka butelkami czy inne skomplikowane triki zrobią piorunujące wrażenie na uczestnikach eventu. Ponadto pokazy artystyczne stanowią doskonały sygnał do zakończenia części oficjalnej, na rzecz zabawy na parkiecie do białego rana.

Dawka dobrego humoru – występ kabaretowy

Występ kabareciarzy gwarantuje nadanie imprezie firmowej luźnego i niezobowiązującego charakteru. Nic tak jak żarty, anegdoty oraz skecze nie rozbawi uczestników eventu. Występ ten sprawi, że wszyscy staną się sobie równi, gdyż scenki prezentowane przez kabareciarzy rozśmieszą zarówno przełożonych, jak i podwładnych firmy. Dobrym pomysłem na rozluźnienie imprezy jest wynajęcie konferansjera-kabareciarza, który poprowadzi całe wydarzenie, dbając od początku od dobry klimat i atmosferę między współpracownikami. W Polsce bardzo popularne są również występy stand up’owców, którzy do swych skeczy zapraszają osoby z publiczności, co także wywołuje dużo pozytywnych emocji wśród uczestników.

 

Podobne artykuły