Jaka kurtka na rower sprawdzi się najlepiej?

Czas wolny

16-03-2021

Rower to jeden z najpopularniejszych środków transportu. Z troski o ekologię coraz więcej osób decyduje się dojeżdżać rowerem do pracy czy na uczelnię, równie szerokie grono osób chętnie oddaje się przyjemności jazdy na rowerze jako forma zasłużonego odpoczynku. Bez względu na cel podróży, niezbędnym elementem odzieży jest dobra kurtka na rower. Jak wybrać najlepszy model w bogatej ofercie odzieży sportowej?

Do wyboru, do koloru

Aktualne propozycje profesjonalnej odzieży sportowej mogą powodować niemałe trudności w podjęciu ostatecznej decyzji. Do wyboru mamy lekkie kurtki wiatrówki chorniączea przed wiatrem i zajmujące mało miejsca, typowe kurtki przeciwdeszczowe gwarantujące ochronę przed wodą oraz kurtki zimowe czyli ciepłe kurtki na zimne dni, która dodatkowo od posdu są ocieplone i oczywiście wiatroszczelne.  Zatem jaka kurtka na rower sprawdzi się najlepiej? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Zakup powinien być przemyślany - inną odzież należy wybrać na krótkie dystanse do pracy, jeszcze inną, gdy w grę wchodzą wielogodzinne wyprawy za miasto.

Wspólnym mianownikiem każdego zakupu jest przede wszystkim oddychający materiał. Podczas jazdy organizm wchodzi na wyższe obroty, co powoduje wzmożone wydzielanie potu. Materiał powinien z powodzeniem transportować wilgoć na zewnątrz, nie dopuszczając do przegrzania organizmu. Jest to szczególnie ważne jesienią, kiedy chłodniejsze dni przyczyniają się do przeziębień i innych infekcji. Ważne, aby kurtka przeciwwiatrowa (popularnie zwaną wiatrówką) na rower oraz każda inna miała odblaskowe aplikacje, które będą zauważalne przez kierowców pojazdów znajdujących się na drodze. Widoczność na drodze gwarantuje bezpieczny powrót do domu.

Gdy nadchodzi jesienna słota

Wyprawa rowerowa wśród drzew w odcieniach jesiennego złota to prawdziwa uczta dla oka i zmysłów. Chcąc utrwalić piękne krajobrazy w głowie, warto przemyśleć, jaka kurtka jesienna na rower będzie najlepszym wyborem. Odzież wierzchnia powinna być lekko dopasowana, ale niezbyt przylegająca do ciała (tę funkcję spełnia bielizna termoaktywna). Dobrze sprawdzi się kurtka typowa wiatrówka czyli lekka kurtką zatrzymująca chłód na zewnątrz lub typowa kurtka zimowa czyli ocieplona z wiatroszczelnym materiałem.

Z uwagi na bogatą w opady porę roku, rozsądnym wyborem będzie kurtka rowerowa o właściwościach wodoodpornych. Współczesne modele sportowych okryć wierzchnich doskonale spełniają swoje zadanie, a przy tym ważą niewiele i nie zajmują dużo miejsca w torbie. Jaka kurtka na rower jesienią będzie praktycznym wyborem? Z pewnością należy wybrać model, który posiada panele wentylacyjne. Mogą być umieszczone w okolicy pach lub na plecach, skutecznie odprowadzając pot na zewnątrz, często nie są wiatroszczelne i mają znacznie większą oddychalność.

A jaka kurtka zimowa na rower?

Jaka kurtka na rower sprawdzi się najlepiej?

Odzież na zimę powinna być przede wszystkim ciepła. Oddychający materiał to podstawa; dzięki temu temperatura ciała utrzymywana jest na stałym poziomie, zapobiegając przeziębieniom. Dobrze, aby kurtka miała kieszenie, szybko dostępne w czasie jazdy. Praktycznym rozwiązaniem są przedłużane rękawy, zapobiegające przedostawaniu się zimna do wewnątrz.

Podobne artykuły