Jak wykorzystać świece na przyjęciu weselnym?

Czas wolny

27-10-2023

Organizacja ślubu wymaga wielu tygodni przygotowań i bywa stresującym doświadczeniem szczególnie dla przyszłej panny młodej. To przeważnie ona czuwa nad wystrojem sali, konsultując każdy detal z obsługą obiektu. Co wpływa na przytulny klimat pomieszczenia? Świece to zdecydowany akcent, który świetnie podkreśla charakter wnętrza. Sprawdź, jak je wykorzystać podczas ślubnej uroczystości.

Świece stołowe – gustowne szpice na obrusie

Aranżacja stołu ma ogromne znaczenie podczas przyjęcia weselnego. To ona przykuwa wzrok zaproszonych gości, kusząc nie tylko potrawami, ale i stylową dekoracją. Delikatnie migoczące świece Bolsius będą tradycyjnym uzupełnieniem stołowej zastawy. Wąskie walcowate świece lub szpice – zwężane ku górze – nadadzą całości uroku i wprowadzą przestrzenny efekt. Dostępne są w wielu kolorach, można je zatem z powodzeniem dopasować do przewodniej barwy uroczystości.

Świece pieńkowe – piękny akcent dekoracyjny

Blask świec wprowadza przytulny nastrój, emitując przyjemną dla duszy aurę tuż po zachodzie słońca. Płomień w ciepłym kolorze sprzyja też wykonywaniu zdjęć, nadając twarzom miękkich konturów i pięknego kolorytu. Z pomocą świec Bolsius można stworzyć efektowną dekorację w kilku miejscach sali. Produkty w kształcie grubego walca mają długi czas palenia, zapewniając subtelny nastrój na co najmniej kilka godzin.

świece bolsius można zestawić z innymi elementami, które wspólnie ozdobią przestrzeń – najlepiej prezentują się w zestawieniu z gałązkami drzewa, bukietem kwiatów oraz szklanymi dekoracjami. Ciekawą kompozycję stworzą również świece w różnych kształtach, na przykład pieńkowe o różnej wysokości w towarzystwie świec kul. Dla zachowania pełnego bezpieczeństwa nie należy umieszczać świec w miejscach narażonych na przeciągi oraz w pobliżu elementów łatwopalnych (bibuła, kwiaty z papieru itp.).

Jak wykorzystać świece na przyjęciu weselnym?

Świece pływające na szwedzkim stole

Coraz więcej przyjęć ślubnych bazuje na menu w formie szwedzkiego bufetu. To wygodne rozwiązanie zarówno dla gości, jak i obsługi wesela. Również i na tym stole nie może zabraknąć dekoracji, które dodają piękna ważnemu dniu. Świece pływające zawsze robią znakomite wrażenie. Umieszczone w szerokim ozdobnym naczyniu pozostaną eleganckim akcentem, stanowiąc dodatkowe źródło miękkiego światła. Skumulowany blask świec Bolsius będzie również wdzięcznym obiektem fotograficznym.

Świece zapachowe – tak czy nie?

Tego typu świece roztaczają przyjemną woń, co pomaga wprawić się w dobry nastrój. Stosuje się je w sklepach, restauracjach, salonach beauty czy gabinetach odnowy, gdzie znakomicie spełniają swoją funkcję. Czy można udekorować salę weselną świecami Bolsius o wybranym zapachu? Nic nie stoi na przeszkodzie, ale z uwagi na dużą przestrzeń aromat będzie słabo wyczuwalny. Czasem jednak właśnie taki efekt chcą uzyskać państwo młodzi – delikatny, zmysłowy zapach, który nie powoduje dyskomfortu.

Świece nadają wnętrzu elegancji, dlatego bardzo chętnie wykorzystywane są podczas przyjęć weselnych i innych uroczystości. Taki akcent z pewnością sprawi, że cała oprawa będzie efektowna i spotka się z zachwytem ze strony gości.

Podobne artykuły