Jak wybrać odpowiednią kłódkę?

Czas wolny

03-04-2021

Zastanawiasz się, jak zabezpieczyć dobytek przed złodziejami? Zainwestuj w wysokiej jakości kłódkę, która zapewni maksymalną ochronę. Jeśli nie wiesz, jaki model wybrać, skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Style i materiały kłódek

Prezentowane akcesoria dostępne są w różnych stylach, rozmiarach, materiałach i kolorach, dzięki czemu na pewno znajdziesz odpowiedni model. Najczęściej kłódki mają solidny korpus wykonany z mosiądzu lub stali nierdzewnej. Niesłabnącą popularnością cieszą się wersje pałąkowe. Jeśli zamierzasz zamontować je na zewnątrz, upewnij się, że są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Niektóre kłódki zostały wykonane ze stopów z powłokami ceramicznymi, a każda z nich oferuje inny stopień trwałości. Jeśli szukasz modelu odpornego na korozję, rdzę i czynniki zewnętrzne, poszukaj chromowanej lub cynkowanej kłódki. Pamiętaj, aby przymocować ją do mocnych drzwi, aby zapewnić sobie maksymalną ochronę.

Osłona szekli

Osłony szekli są najbardziej narażone na atak złodziei, którzy uważają je za słaby punkt zabezpieczenia. Wybierz kłódkę z grubą i dużą osłoną. Upewnij się, że została wykonana z bardzo twardego materiału, dzięki czemu nie musisz się martwić, że Twoja własność trafi w niepowołane ręce. Doskonale sprawdzi się tutaj stal nierdzewna, która nie ulega korozji. Dobrą ochronę zapewniają również stopy z wkładkami ceramicznymi.

Płytka zapobiegająca przewierceniu

Jeśli zależy Ci na maksymalnej ochronie, sprawdź, czy kłódka zawiera wytrzymałą płytkę przeciw wierceniu. Wspomniana płytka powinna być wykonana ze stali hartowanej. Dzięki temu masz pewność, że złodziej jej nie przewierci. Dobra kłódka ma solidne zatrzaski, i dopasowany trzpień o średnicy co najmniej 10 mm.

Jak wybrać odpowiednią kłódkę?

Opcje kluczy

Kłódka jest połączona z unikalnym kluczem, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Wybierając odpowiedni zestaw, kieruj się swoimi potrzebami. Jedna z kluczowych opcji obejmuje ten sam klucz. Zastanawiasz się, co to znaczy? Wszystkie kłódki w danym zestawie można otworzyć tym samym kluczem. Możesz też wybrać model, do którego dołączony jest unikalny klucz. Nie możesz nim otworzyć innej kłódki. Dużą popularnością cieszą się również zestawy z głównym kluczem. Możesz nim otworzyć wszystkie kłódki w systemie, niezależnie od tego, czy każda z nich ma osobny kluczyk.

Producenci proponują także modele kombinowane. Można je otworzyć tylko za pomocą określonej sekwencji. Niektóre kłódki mają wiele tarcz, podczas gdy inne posiadają tylko jedną. Pojedyncze pokrętła stosowane są zazwyczaj w sejfach i szafkach. Kłódki z wieloma tarczami skutecznie zabezpieczą rower lub motocykl.

Jak wybrać odpowiednią kłódkę?

Jak wybrać solidną kłódkę?

Kłódki z systemem TSA służą do zabezpieczenia bagażu. Do tej kategorii zaliczamy przede wszystkim modele szyfrowe, ale mogą je również otworzyć funkcjonariusze TSA. Jeśli chcesz zabezpieczyć aktywa o dużej wartości, poszukaj kłódki z hartowanej stali lub odpornej na wytrych. Proponowane akcesoria mają zazwyczaj osłonięte szekle lub wzmocnione, niezniszczalne mechanizmy blokujące. Laminowane kłódki posiadają korpusy, składające się z kilku warstw metali. Wspomniane akcesoria są odporne na manipulacje i złamanie.

Podobne artykuły