Posadzki żywiczne, jako element wystroju wnętrz.

Dom

08-11-2020

Posadzki żywiczne to rozwiązanie, z którego w Polsce korzysta coraz to większa liczba inwestorów. Dlaczego ten rodzaj pokrycia podłogowego cieszy się tak dużym uznaniem? W jakich pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych można stosować posadzki wykonane z żywicy? Na który rodzaj podłogi żywicznej warto się zdecydować? Podłogi żywiczne zyskują na coraz to większej popularność opłaca się, więc poznać odpowiedzi na te pytania.

Posadzki żywiczne – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Z pojęciem posadzek wykonanych z żywicy z pewnością zetknął się każdy ten, kto interesuje się nowoczesnymi formami pokrycia podłogowego. Warto, bowiem podkreślić, że posadzki żywiczne to bardzo stylowe rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób, zwłaszcza w budynkach urządzonych w nowoczesnym stylu. Tego typu podłogi potrafią nadać wnętrzom niezwykle oryginalny charakter.  Należy również podkreślić, że posadzki żywiczne cieszą się dużą popularnością, ponieważ oprócz wysokich walorów estetycznych wyróżniają się także wysoką trwałością i odpornością na zarysowania, zabrudzenia oraz różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Możemy stosować je we wszystkich wnętrzach mieszkalnych i użytkowych. Pamiętajmy, że należy jedynie odpowiednio dobrać rodzaj posadzki żywicznej do funkcji danego pomieszczenia. Do reprezentacyjnych części mieszkania z reguły stosuje się posadzki żywiczne poliuretanowe, natomiast do pomieszczeń garażowych czy gospodarczych posadzki epoksydowe. Dekoracyjne posadzki poliuretanowe dostępne są w bardzo bogatej gamie kolorów, dlatego też bez problemu będziemy mogli dopasować barwę podłogi do naszych indywidualnych potrzeb. Dekoracyjne podłogi z posadzki poliuretanowej możemy zastosować w każdym pomieszczeniu naszego domu, sprawdzą się nawet w silnie nasłonecznionych pokojach, ponieważ są odporne na promieniowanie UV, dlatego nie musimy obawiać się, że zżółkną pod wpływem promieni słonecznych. Tego typu podłogi nie przyciągają do siebie kurzu, dlatego sprawdzą się także w domach alergików.

Posadzki żywiczne, jako element wystroju wnętrz.

Jakie jeszcze cechy wyróżniają podłogi wykonane z żywicy?

Posadzki z żywicy to rozwiązanie na długie lata, są niezwykle trwałe. Warto jednak pamiętać o tym, aby na zakup tego typu podłóg zdecydować się w sprawdzonej firmie, które oferuje produkty najwyższej jakości, a taką bez wątpienia jest firma J.A.K. CHEMIA S.C. To właśnie tu możemy zamówić podłogi według własnego projektu. Posadzki żywiczne oferowane przez firmę J.A.K CHEMIA S.C. są bezpieczne, wytrzymałe i naprawdę wyjątkowo atrakcyjne pod względem wizualnym. Bez obaw można stosować je z ogrzewaniem podłogowym, a ponadto są łatwe w utrzymaniu czystości. Są wygodne w czyszczeniu, ponieważ nie posiadają spoin i fug. Warto podkreślić, że możliwość szybkiego i łatwego odświeżenia podłogi z całą pewnością doceni każda osoba kochająca porządek. Co ważne firma J.A.K. CHEMIA S.C. oferuje też posadzki żywiczne w wersjach antypoślizgowych, bakteriostatycznych i antystatycznych. Możemy zakupić tu również bardzo modne w ostatnim czasie dekoracyjne posadzki imitujące beton.

Podobne artykuły