Hotel dla zwierząt - czy warto się na niego zdecydować?

Czas wolny

20-09-2021

W ostatnich latach podczas planowania różnego rodzaju wyjazdów wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług hoteli dla zwierząt, kiedy nie ma możliwości wzięcia pupila ze sobą. Tego typu rozwiązanie często wydaje nam się niezwykle komfortowe i bezpieczne, ale warto pamiętać, że nie każdy hotel wyróżnia się odpowiednimi warunkami oraz kompetencjami, aby odpowiednio zadbać o zwierzaka. Ponadto niektóre gatunki wyjątkowo źle znoszą wszelkiego rodzaju zmiany terytorium, co ma negatywny wpływ na ich zdrowie psychiczne i niekiedy może również wpłynąć na zdrowie fizyczne. Dlatego warto dowiedzieć się, w jakich sytuacjach hotel dla zwierząt będzie godnym uwagi rozwiązaniem i o czym należy pamiętać, decydując się na skorzystanie z tego typu usług.

Hotel dla zwierząt - czy warto się na niego zdecydować?

Hotel dla zwierząt - dlaczego nie każdy pupil może w nim zamieszkać?

To prawda, że hotele dla zwierząt często okazują się dobrym rozwiązaniem w przypadku psów, których nie możemy zabrać ze sobą na dłuższy wyjazd. Dzieje się tak, ponieważ psy przy odpowiednim przygotowaniu stosunkowo dobrze znoszą przeprowadzki, ale źle radzą sobie z samotnością. Dlatego też w ich przypadku warto zadbać o stały kontakt z człowiekiem, który zapewni psu odpowiednią liczbę spacerów, a także zatroszczy się o zabawę z pupilem. Warto przy tym pamiętać, że hotel należy wówczas bardzo dokładnie sprawdzić. Pomocne okazują się opinie wcześniejszych klientów, ale także prośba o zaprezentowanie pomieszczeń, w których będzie przebywał pies oraz o przedstawienie swoich kompetencji. Warto ponadto wybrać hotel, w którym pracownicy będą mogli pochwalić się dyplomem behawiorysty.

Mimo że psy zazwyczaj dobrze i szybko odnajdują się w hotelach dla zwierząt, sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku kotów. Jako że koty są bardzo terytorialne, wyjątkowo źle znoszą nagłe zmiany miejsca połączone w dodatku z wyjazdem opiekuna. Ponadto dużym stresem okazują się dla nich zapachy innych zwierząt. W efekcie kot w hotelu dla zwierząt może nabawić się poważnych problemów behawioralnych, a także zachorować na zapalenie pęcherza na tle stresowym. To sprawia, że bezpieczniejszym pomysłem staje się skorzystanie z usług petsittera. 

Podobne artykuły