Izolacja fundamentów, jako ważny etap budowy domu.

Budownictwo

28-08-2020

Zabezpieczenie domu przed wilgocią i wodą to jedna z podstawowych kwestii, o której powinien pomyśleć każdy inwestor. Niestety nie wszyscy budujący zdają sobie z tego sprawę i niektórzy po prostu bagatelizują prace związane z wykonaniem tego rodzaju hydroizolacji. Pamiętajmy jednak, że niewłaściwie wykonana izolacja fundamentów to poważny błąd, który może zaważyć na stabilności całego domu. Trwała i szczelna izolacja fundamentów jest wręcz konieczna do prawidłowego funkcjonowania budynku.

Dlaczego izolacja fundamentów musi być solidna?

Prawidłowo wykonana izolacja fundamentów zabezpiecza budynek przed negatywnymi skutkami oddziaływania wody. Należy podkreślić, że jest to inwestycja na lata. Jeżeli już na etapie budowy domu zadbamy o to, aby izolacja fundamentów została zrealizowana w sposób poprawny to uchronimy się w przyszłości przed kosztownymi i czasochłonnymi naprawami. Decydując się na zakup dobrych i sprawdzonych materiałów do izolacji i fundamentów jesteśmy w stanie zapobiec pojawieniu się w naszym mieszkaniu wilgoci. Nadmierna wilgoć jak wiadomo może prowadzić do rozwoju niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia pleśni i grzybów. Niewłaściwie wykonana izolacja fundamentów może się również przyczyniać do: naruszenia konstrukcji budynku, niszczenia ścian czy też do powstania tak zwanych mostków termicznych, przez które z domu ucieka ciepło. Mostki termiczne mają, więc duży wpływ na wzrost rachunków za ogrzewanie. Jak widać istnieje, zatem naprawdę wiele powodów, dla których warto zainwestować w wykonanie solidnej izolacji fundamentów. Pojawia się, więc pytanie: Na jakie materiały należy się zdecydować?

Izolacja fundamentów, jako ważny etap budowy domu.

Materiały do izolacji fundamentów – gdzie warto je kupić?

Jeżeli nie wiemy, czym skutecznie zaizolować fundament warto skorzystać z usług firmy Suez Izolacje Budowlane. W sklepie internetowy tejże firmy odnajdziemy szereg wysokiej jakości, sprawdzonych materiałów do izolacji fundamentów. Dostępne są tu produkty wielu znanych marek. W Suez zakupimy miedzy innymi: środki przeznaczone do izolacji stanu zerowego, papy na fundamenty czy też materiały szpachlowane, które sprawdzą się w przypadku izolacji zewnętrznej fundamentów. Ponadto warto dodać, iż firma Suez zajmuje się również fachowym doradztwem. Doświadczeni i wykwalikowani pracownicy z pewnością udzielą nam potrzebnych informacji oraz w profesjonalny sposób pomogą przy wyborze optymalnych rozwiązań. Możemy liczyć tu na pomoc nie tylko w doborze materiałów, ale także najlepszych technologii. Zarówno w przypadku wyboru produktów, jak i technologii wykonania izolacji należy mieć na uwadze między innymi warunki gruntowo wodne. Duże znaczenie ma również to czy dany dom jest podpiwniczony czy też nie. Pamiętajmy o tym, że podczas tworzenia izolacji fundamentów nie można pominąć ani izolacji poziomej, ani pionowej. Powinny być one ze sobą trwale połączone, tak aby tworzyły szczelny i ciągły układ. Skuteczne wykonanie izolacji pionowej i poziomej daje nam pewność, że nasz budynek zostanie trwale zabezpieczony.

Podobne artykuły