Gres w salonie. Czy to dobre rozwiązanie?

Budownictwo

26-09-2023

Gres w salonie. Czy to dobre rozwiązanie?

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To w nim relaksujemy się w ciągu dnia, przyjmujemy gości, bawimy się z dziećmi, a także spędzamy większą część swojego wolnego czasu. Nic więc dziwnego, że aranżacji pokoju dziennego poświęcamy tak wiele uwagi. Jednym z kluczowych pytań, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, urządzając od podstaw salon, jest czym wykończona zostanie podłoga. Wiele osób stawia na dobre, lecz nadal mało oczywiste rozwiązanie – gres. Czy płytki gresowe w pokoju dziennym to dobry wybór? Sprawdźmy to!

Dlaczego gres cieszy się coraz większym zainteresowaniem?

Jeszcze kilkanaście lat temu większość osób nie brała pod uwagę innego materiału na podłogę w salonie niż naturalne drewno lub panele. W powszechniej opinii panowało bowiem przekonanie, że najlepszym wyborem do pokoju dziennego są ciepłe i sprawiające wrażenie przytulności materiały. Dziś sytuacja uległa całkowitej zmianie i w coraz większej liczbie polskich salonów drewniane powierzchnie coraz ustępują płytkom gresowym. Pomimo dużego zainteresowania nimi, wiele osób nadal zastanawia się, czy płytki do salonu mają szansę sprawdzić się równie dobrze, co parkiet i panele. Okazuje się, że jak najbardziej!

Płytki w salonie to świetny wybór do domów z ogrzewaniem podłogowym. Gres świetnie przewodzi ciepło, dzięki czemu w pomieszczeniach wyłożonych płytkami zapewniona jest stała i równomierna temperatura. Płytki gresowe są przy tym bardzo mało wymagające w pielęgnacji, co sprawia, że ich czyszczenie jest szybkie i nie wymaga stosowania specjalistycznych preparatów, co ma miejsce w przypadku drewnianych podłóg. Wreszcie, płytki do salonu pozwalają na stworzenie jednolitej podłogi w części dziennej, jadalnej i kuchennej, jeśli wszystkie te strefy są ze sobą połączone. A to jeszcze nie wszystkie zalety płytek gresowych, które docenimy w domowym salonie!

Gres w salonie. Czy to dobre rozwiązanie?

Płytki do salonu. Sprawdzone rozwiązanie na lata

Płytki gresowe są szczególnie przyjazne rodzinom z dziećmi. Wybierając płytki do salonu o właściwościach antypoślizgowych, zatroszczymy się o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników pokoju dziennego. Wysoka odporność gresu na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania sprawi natomiast, że podłoga nie ulegnie zniszczeniu w czasie dziecięcych zabaw. Co za tym idzie, płytki do salonu są rozwiązaniem na lata i prędzej znudzi nam się dotychczasowa aranżacja niż będziemy musieli wymieniać podłogę na nową w wyniku jej zużycia się.

Gres w salonie jest rozwiązaniem o bardzo minimalistycznym charakterze. Wybierając płytki do salonu w uniwersalnym kolorze i wzorze, możemy mieć pewność, że podłoga będzie pasowała do dowolnej aranżacji pokoju dziennego. Jeśli za kilka lat najdzie nas ochota na zmianę stylistyki wnętrza, pożądane efekty osiągniemy wymieniając same meble i dodatki, bez konieczności ruszania podłogi. To znaczne ułatwienie dla osób, które kochają wprowadzać do swojego wnętrza zmiany, jednak jednocześnie nie chcą ponosić wysokich kosztów związanych z wymianą kluczowych elementów aranżacji domowej przestrzeni.

Podobne artykuły